راهنمای فریت بار

جریمه اضافه بار یا فریت بار؟

اضافه بار
4.5/5 - (44 امتیاز)

فرض کنید که شما قصد سفری طولانی یا مهاجرت به کشور دیگری را دارید و هم اکنون در فرودگاه هستید و منتظر دریافت کارت پرواز در همین حال متوجه می شوید وزن بار شما از حد مجاز حمل بار مسافر گذشته و شما مجبور به پرداخت مبالغ گزاف بابت جریمه اضافه بار به ایرلاین هستید و چاره ای هم جز این کار را ندارید !!!
حال برمیگردیم به چند روز قبل از سفر شما ، دقیقا روزی که در حال جمع آوری وسایل خود بودید و می توانستید در همین حال با جستجوی کوچکی در گوگل با مقوله فریت بار مسافری به جای هزینه اضافه بار آشنا شوید !!
جریمه اضافه بار چیست ؟
ایرلاین ها بر روی بلیط عادی مسافران خود معمولا برای پروازهای خارجی خود حداکثر 23 کیلوگرم وزن بار مجاز قرا می دهند ، اما برای هر کیلو بیشتر از آن بر اساس مقصد پرواز و فرمول های غیر شفاف خود مبالغ هنگفتی را از مسافران به عنوان جریمه اضافه بار تا قبل از دریافت کارت پرواز در فرودگاه از مسافران دریافت می نمایند.
جریمه اضافه بار یا فریت بار؟
اگر با مقوله فریت بار آشنایی کامل ندارید ابتدا مقاله چگونگی فریت بار از فرودگاه امام سایت ما را مطالعه نمایید ، البته در همین مقاله نیز توضیح مختصری از فریت بار را خدمت شما ارائه خواهیم داد.
فریت بار به فرآیند حمل هوایی بار از طریق ترمینال بار فرودگاه توسط شرکت های فریت بار گفته می شود، که در این فرآیند ، به دلیل آنکه ظرفیت بار شرکت های هواپیمایی از قبل به مسافران و ارسال کنندگان بار توسط شرکت های فریت بار پیش فروش می شود ، هزینه آن به مراتب از جریمه اضافه بار کمتر خواهد بود.
طبق محاسباتی که مجموعه ما طبق تجارب مسافران انجام داده است هزینه فریت بار تقریبا یک سوم جریمه اضافه بار خواهد بود ، نکته قابل تعمل در این است که شما در فریت بار با توجه به بسته بندی و هزینه گمرک و حمل و هزینه های جانبی که خواهید داشت ، یک سوم کمتر نسبت به هزینه اضافه بار پرداخت خواهید داشت.
باز ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از سفر حتما برای مقایسه ، میزان اضافه بار خودرا به شرکت های هواپیمایی اعلام نمایید ، و مبلغ جریمه اضافه بار را از آن ها جویا شوید و البته در خیلی از موارد ایرلاین ها پاسخگوی شما نخواهند بود که در این صورت پیشنهاد می کنیم با اطلاعات فرودگاه مبدا تماس حاصل نمایید.
سپس هزینه حمل هوایی همین مقدار بار را از طریق فریت بار از شرکت های فریت بار استعلام نمایید و حالا قضاوت با شما …
پیشنهاد می کنیم اگر قصد ارسال بار مسافری از طریق فریت بار را دارید و به این نتیجه رسیده اید که پرداخت جریمه اضافه بار به ضرر شما خواهد بود ، همین حالا با کارشناسان مجموعه فریت بار تماس حاصل نمایید.